Caricamento Eventi

« Tutti gli Eventi

II. Abdülhamid’in Natal Haritası Işığında Hayatı ve Tahttan İndirilmesi

Speaker: Arzu Akgün

Turkey

Luglio 18 @ 8:00 pm - 9:30 pm EEST

Fee: $14.99 or get it for FREE if you are ISAR Member Become ISAR Member for $75/Year
Register for a Webinar
II. Abdülhamid’in Natal Haritası Işığında Hayatı ve Tahttan İndirilmesi
Date and Time
Mon, Jul 18, 2022 08:00 PM - 09:30 PM +03
First Name
Last Name
Email
Paypal     Authorize.net
By purchasing this webinar for $14.99 you must be present at the time of the webinar to participate. You will not be able to receive a recording.

To receive a recording you need to join ISAR and get all the benefits of ISAR membership. To join, go to https://isarastrology.org/membership/
Price: 14.99 USD

Abdülhamid 33 yıl hüküm sürerek en uzun süre tahtta kalan padişahlardan birisi olmasının yanı sıra çöküş sürecinde mutlak hâkimiyet sağlayan son padişahtır. Olağanüstü çalışkan olan II. Abdülhamid devlet işlerindeki tavrı ve kurduğu geniş çaplı istihbarat servisi yanında geride muazzam marangoz eserleri bırakması, sıradışı kitap ve fotoğraf koleksiyonu, çok iyi piyano çalması, getirdiği yasaklar, ilk kez kız okullarını açması, kız çocuklarının okuması için çabaları, Hicaz demiryolu projesi, takıntılı ve aşırı şüpheci kişiliğiyle her zaman ilgi odağı olmuş ve hakkında onlarca kitap yazılmıştır.

Yapacağım sunumda hem sıradışı kişiliğinin izlerini natal haritasında göstermeye hem de tahttan indirilmesini de solar return-profeksiyon yöntemleriyle anlatmaya çalışacağım.

Arzu Akgün

Arzu AKGÜN, 1979 Eskişehir doğumluyum. Eskişehir Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ve Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim aldım. Antik Dünya, Bizans’ta Rüya Tabirnameleri, Herakleitos’un Fragmanlar’ı çevirdiğim kitaplardan bazıları, aynı zamanda 19. Yüzyıl Siyasi Tarihi, Türkiye Teşkilat Tarihi, Antik Dönemden Günümüze Gayrinizami Harp, Augustus, Geç Antik Çağ Dünyası, Bizans İmparatorluğu, Ortaçağda Büyü, Sayıların Gizemi gibi kitapların editörlüğünü yaptım. Halen çevirmenlik ve editörlük yapıyorum, aynı zamanda Göklerin Bilgeliği Okulu’nda son sınıftayım ve İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde Tarih bölümünde öğrenciyim